Debiut Pure Biologics na rynku NewConnect

W dniu 11 grudnia 2018 r. na parkiecie NewConnect zadebiutowała spółka Pure Biologics S.A. dla której Dom Maklerski Navigator S.A. pełnił funkcję doradcy oraz przeprowadził niepubliczną ofertę akcji Pure Biologics S.A.

Pure Biologics S.A. to pierwsza w Polsce firma biofarmaceutyczna opracowująca innowacyjne leki biologiczne oparte na bispecyficznych przeciwciałach. Bispecyficzne przeciwciała znajdują nowatorskie zastosowanie w immunoonkologii, co jest aktualnie czołowym trendem w światowej farmaceutyce.

Pure Biologics S.A. specjalizuje się w pracach badawczo-rozwojowych w obszarze innowacyjnych leków biologicznych, testów diagnostycznych oraz wyrobów medycznych o zastosowaniu terapeutycznym. Spółka prowadzi również badania kontraktowe na zlecenie podmiotów zewnętrznych w m.in. w zakresie selekcji cząsteczek aktywnych do zastosowań medycznych (przeciwciał i aptamerów) oraz produkcji, oczyszczania i analizy rekombinowanych białek. Pure Biologics S.A. pozyskała od inwestorów prywatnych 3 mln PLN, a łącznie ponad 48 mln PLN (dotacje oraz kapitał własny).

Zapisz się na newsletter

* Pole obowiązkowe