Fuzje i przejęcia

TRANSAKCJE M&A – SPRAWDŹ, JAK MOŻEMY POMÓC

Zespół Navigator Capital Advisory pomoże ci w:

Fuzje i przejęcia: sprzedaż i kupno przedsiębiorstw
Wyceny i modelowanie finansowe
Restrukturyzacja zadłużenia
Doradztwo finansowe –
Corporate Finance
Wykupy lewarowane:
MBO, LBO, LMBO
Opinie eksperckie
na cele procesowe

Fuzje i przejęcia, czyli transakcje M&A

Fuzja lub przejęcie innego przedsiębiorstwa to element strategii, który umożliwia firmom rozwój, umacnianie pozycji rynkowej, zwiększanie konkurencyjności, a także wzrost wartości rynkowej biznesu. Transakcje M&A mają najczęściej złożony charakter, a ich sukces jest uzależniony jest od wielu zmiennych.

Wsparcie doświadczonych doradców transakcyjnych pozwala dużo efektywniej przejść przez skomplikowany i czasochłonny proces połączenia lub nabycia spółek. Jednocześnie zapewnia minimalizację ryzyka oraz realizację działań w sposób najbardziej korzystny dla reprezentowanej strony transakcji.

Navigator Capital Group oferuje kompleksową pomoc w obszarze fuzji i przejęć firm, obejmującą następujące działania:

   • Wsparcie w poszukiwaniu inwestora lub potencjalnych celów zakupu
   • Analiza i ocena strategiczna podmiotów będących przedmiotem transakcji
   • Stworzenie planu i harmonogramu działań
   • Due diligence finansowe
   • Wycena spółki
   • Negocjacje i finalizacja transakcji sprzedaży lub zakupu spółki

Pomagamy zarówno podczas transakcji realizowanych w Polsce, jak i na rynkach zagranicznych.

Międzynarodowe transakcje M&A

Dzięki współpracy z firmami zrzeszonymi w sieci Pandion Partners naszym klientom zainteresowanym międzynarodowymi transakcjami M&A zapewniamy dostęp do rynków Europy Środkowo-Wschodniej, Europy Zachodniej, Stanów Zjednoczonych, Kanady, Brazylii, Argentyny, Indii oraz Chin.

Z sukcesem zrealizowaliśmy wiele projektów fuzji i przejęć w modelu cross-border, wspierając klientów zarówno w zakupie aktywów, jak i poszukiwaniu inwestora zagranicznego.

Doradztwo transakcyjne – najważniejsze korzyścI

Nasi doradcy z obszaru fuzji i przejęć dostarczają specjalistycznej wiedzy i wsparcia na każdym etapie transakcji M&A. Pomagamy w sprawnym zarządzaniu procesem, maksymalizacji wartości transakcji oraz ograniczeniu ryzyk i zabezpieczeniu interesów klienta.

  • Zarządzanie procesem M&A
   Przejęcie spółki lub połączenie się z innym podmiotem najczęściej bywa skomplikowane i czasochłonne. Doradcy transakcyjni Navigator zadbają o koordynację wszystkich działań, ustalenie harmonogramu oraz płynność procesu.
  • Wzrost wartości transakcji
   Podczas fuzji lub przejęć istotna jest identyfikacja obszarów, w których transakcja może przynieść najwyższe korzyści. Kluczowe jest także wykorzystanie synergii pomiędzy stronami transakcji. Nasza wiedza i doświadczenie w takich procesach pomagają maksymalizować wartość przedsięwzięcia.
  • Minimalizacja ryzyka
   Podczas fuzji i przejęć może pojawić się wiele niespodziewanych problemów i ryzyk. Doradcy transakcyjni Navigator pomogą zidentyfikować i zminimalizować potencjalne zagrożenia, dokonując kompleksowej analizy finansowej, prawnej i organizacyjnej obu stron transakcji.
  • Wsparcie w trakcie negocjacji
   W ramach naszych usług reprezentujemy interesy klienta na każdym etapie negocjacji z drugą stroną transakcji. Korzystamy z naszego wieloletniego doświadczenia, aby zapewnić firmie jak najbardziej korzystne warunki transakcji.

Nasza wartość to kompleksowe zarządzenie całym procesem M&A

  • Reprezentujemy tylko i wyłącznie jedną stronę transakcji
  • Koordynujemy pracę wszystkich podmiotów zaangażowanych w proces sprzedaży
  • Doradzamy w wyborze odpowiedniej struktury transakcji mając na uwadze ryzyko i cele właściciela
  • Dbamy o odpowiednią dynamikę procesu
  • Bierzemy aktywny udział w negocjacjach

Fuzje i przejęcia – dlaczego my?

 • Maksymalnie odciążymy Twoją firmę w procesie M&A, aby zminimalizować zaangażowanie w ten proces Twoich kluczowym managerów
 • Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i wątpliwości, zdając sobie sprawę, iż może to być Twoja pierwsza transakcja
 • Zadbamy o poufność wrażliwych informacji, zapewniając bezpieczeństwo przepływu danych dotyczących Twojego przedsiębiorstwa
 • Zaproponujemy strukturę transakcji maksymalizującą wartość dla Ciebie i Twojej firmy
 • Zadbamy o mitygację ryzyka, wykorzystując naszą specjalistyczną wiedzę i wieloletnie doświadczenie, ponieważ każda transakcja jest inna

FUZJE I PRZEJĘCIA – NASI EKSPERCI

Karol Szykowny, CFA

Dyrektor w Navigator Capital Group, szef działu M&A, członek zarządu Navigator Capital Advisory Sp. z o.o.

Artur Wilk

Menadżer w Navigator Capital Group

DORADZTWO M&A - ZAUFALI NAM

Usługi doradztwa transakcyjnego i finansowego świadczone są przez Navigator Capital Advisory.

Materiał ekspercki

WYCENA SPÓŁKI

Wycena to metoda określania rzeczywistej wartości przedsiębiorstwa, która odgrywa kluczową rolę zarówno dla inwestorów, jak i dla samych firm. To dzięki niej możliwe jest podejmowanie świadomych decyzji inwestycyjnych, ocena potencjału wzrostu czy planowanie strategicznych kroków rozwoju.

Przeanalizujemy różne metody wyceny, zwracając uwagę na ich specyfikę i najlepsze zastosowania. Ponadto, podzielimy się praktycznymi przykładami i studiami przypadków, które pomogą zrozumieć, jak teoretyczne koncepcje znajdują odzwierciedlenie w realiach biznesowych.

 

KOMENTARZ rynkowy

Rynek M&A q3 2023

Listopad 2023 

 
 • Trzeci kwartał obfitował w transakcje. Mieliśmy 94 transakcje, co jest blisko historycznego rekordu. W naszym komentarzu eksperckim skupimy się na analizie najnowszych trendów oraz wyzwań, które przed nim stoją. Przyjrzymy się także wpływowi globalnych wydarzeń i zmian gospodarczych na aktywność fuzji i przejęć, aby lepiej zrozumieć, jakie możliwości i ryzyko stwarza ten fascynujący obszar biznesu.
 • Zapraszamy na rozmowę z Arturem Wilkiem – Managerem w Departamencie M&A Navigator Capital w której to odpowiemy na te pytania.
 
 
 

Rynek M&A q2 2023

Lipiec 2023 

 • Rynek fuzji i przejęć jest obecnie niezmiernie dynamicznym obszarem, który odgrywa kluczową rolę w restrukturyzacji i rozwoju firm i kształtuje krajobraz biznesowy na całym świecie.
 • W naszym komentarzu eksperckim skupimy się na analizie najnowszych trendów oraz wyzwań, które przed nim stoją. Przyjrzymy się także wpływowi globalnych wydarzeń i zmian gospodarczych na aktywność fuzji i przejęć, aby lepiej zrozumieć, jakie możliwości i ryzyko stwarza ten fascynujący obszar biznesu.
 • Zapraszamy na rozmowę z Arturem Wilkiem – Managerem w Departamencie M&A Navigator Capital w której to odpowiemy na te pytania.

Rynek M&A q1 2023

Kwiecień 2023 

 • Rynek fuzji i przejęć może ulegać zmianom w zależności od ogólnej sytuacji gospodarczej, globalnych trendów, polityki rządu, a także innych czynników zewnętrznych i wewnętrznych, które mogą mieć wpływ na decyzje dotyczące fuzji i przejęć.
 • W ostatnich miesiącach zauważyliśmy dynamiczne ożywienie w ilości transakcji przede wszystkim w sektorze IT i medycznym.
 • Zapraszamy na rozmowę z Arturem Wilkiem – Managerem w Departamencie M&A Navigator Capital w której to odpowiemy na te pytania.
 

RAPORTY/OPRACOWANIA

Rynek M&A w Polsce – Podsumowanie roku 2023

Styczeń 2024

 • We współpracy z FORDATA Virtual Data Room przygotowaliśmy raport, w którym opisujemy  rok 2023 na polskim rynku fuzji i przejęć.  Z raportu wynika, że analizowanym okresie na polskim rynku zrealizowano 𝟯𝟲𝟲 𝘁𝗿𝗮𝗻𝘀𝗮𝗸𝗰𝗷𝗶 fuzji i przejęć. To wynik większy o 𝟮𝟱 𝘁𝗿𝗮𝗻𝘀𝗮𝗸𝗰𝗷𝗶 niż suma transakcji w 2022 roku. Największą transakcją w roku 2023 było przejęcie 𝗧𝗲𝗰𝗵𝗹𝗮𝗻𝗱 𝗽𝗿𝘇𝗲𝘇 𝗧𝗲𝗻𝗰𝗲𝗻𝘁.

Rynek M&A w Polsce – Podsumowanie Q3 2023

Październik 2023 

 • We współpracy z FORDATA Virtual Data Room przygotowaliśmy raport, w którym opisujemy 3 kwartał 2023 roku na polskim rynku fuzji i przejęć. Wynika z niego, iż w III kw. 2023 roku byliśmy świadkami 94 transakcji. To o 20 więcej niż w III kw. 2022 roku i 2 mniej niż w II kw. 2023 r. Największą transakcją było przejęcie Techland przez Tencent.
 

Rynek M&A w Polsce – Podsumowanie Q2 2023

Lipiec 2023 

 • We współpracy z FORDATA Virtual Data Room przygotowaliśmy raport, w którym opisujemy 2 kwartał 2023 roku na polskim rynku fuzji i przejęć. Wynika z niego, iż w analizowanym okresie na polskim rynku zrealizowano 96 transakcji fuzji i przejęć. To o 7 więcej niż w II kw. 2022 roku i o 1 więcej niż w I kw. 2023 r. Największa transakcja było przejęcie STS Holding przez Entain CEE.

Rynek M&A w Polsce – Podsumowanie Q1 2023

Kwiecień 2023 

 • We współpracy z FORDATA Virtual Data Room przygotowaliśmy raport w którym opisujemy 1 kwartał 2023 roku na polskim rynku fuzji i przejęć. Wynika z niego, iż w analizowanym okresie na polskim rynku zrealizowano 95 transakcji fuzji i przejęć. W ujęciu branżowym, dominowały sektory Media/IT/Telecom (16%), Przemysł (15%) oraz FCMG (12%).

ul. Twarda 18
00-105 Warszawa
tel.: +48 22 630 83 33

 

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Wypełnij krótki formularz kontaktowy, abyśmy poznali Twoje potrzeby i mogli odpowiedzieć na Twoje pytania
Wysyłając formularz akceptujesz politykę prywatności

Dziękujemy! Twoja wiadomość została wysłana i zostanie przekazana do odpowiedniego działu.
Skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej.

Zapisz się na newsletter

* Pole obowiązkowe