Sprzedaż firmy

Co możemy dla Ciebie zrobić?

Zapewnimy Ci kompleksowe wsparcie w ekonomiczno-finansowych aspektach transakcji, maksymalizując wycenę Twojego przedsiębiorstwa oraz zapewniając, że inne istotne dla Ciebie kwestie zostaną uwzględnione w procesie negocjacji z inwestorem. Dopasujemy strukturę transakcji i mechanizm jej rozliczenia do Twoich potrzeb i będziemy wspierać Cię w bieżącym dialogu z inwestorami.

Proces sell side

Analizy

PRZYGOTOWANIE DOKUMENTACJI TRANSAKCYJNEJ

POSZUKIWANIE INWESTORA

OFERTY WSTĘPNE

KOORDYNACJA BADANIA
DUE DILIGENCE

OFERTY WIĄŻĄCE

Podpisanie umowy (SPA)

Zamknięcie transakcji

Nasza wartość to kompleksowe zarządzenie całym procesem

 • Reprezentujemy wyłącznie jedną stronę transakcji 
 • Koordynujemy pracę wszystkich podmiotów zaangażowanych w proces sprzedaży
 • Doradzamy w wyborze odpowiedniej struktury transakcji mając na uwadze ryzyko i cele właściciela
 • Dbamy o odpowiednią dynamikę procesu
 • Bierzemy aktywny udział w negocjacjach
 •  

Dlaczego warto skorzystać z naszego wsparcia w procesie fuzji i przejęć?

Transakcje fuzji i przejęć są skomplikowanymi, długotrwałymi i czasochłonnymi procesami, w których sukces uzależniony jest od wielu zmiennych. Wiedząc o tym, staramy się: 

 • Maksymalnie Cię odciążyć, tak aby Twój biznes nie ucierpiał na Twoim zaangażowaniu w proces 

 • Odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania i wątpliwości, zdając sobie sprawę, iż może to być Twoja pierwsza transakcja 

 • Dbać o poufność wrażliwych dla Ciebie informacji, zapewniając bezpieczeństwo przepływu danych dotyczących Twojego przedsiębiorstwa 

 • Wskazać strukturę transakcji maksymalizującą wartość dla Ciebie i Twojej firmy 

 • Mitygować ryzyka, wykorzystując naszą specjalistyczną wiedzę i wieloletnie doświadczenie, ponieważ każda transakcja jest inna

Przykładowy proces maksymalizacji wartości transakcji

Mamy dostęp do globalnych rynków

Dzięki współpracy z firmami zrzeszonymi w międzynarodowej sieci Pandion Partners jesteśmy w stanie zaoferować naszym Klientom dostęp do rynków Europy Środkowo-Wschodniej, Europy Zachodniej, Stanów Zjednoczonych, Kanady, Brazylii, Argentyny, Indii oraz Chin.

Prowadziliśmy również liczne projekty cross-border zakończone sukcesem, zarówno wspierając w zakupie aktywów jak i poszukując inwestora zagranicznego.   

ZESPÓŁ

Karol Szykowny, CFA

Dyrektor w Navigator Capital Group, szef działu M&A, członek zarządu Navigator Capital Advisory Sp. z o.o.

Artur Wilk

Menadżer w Navigator Capital Group

zaufali nam

Usługi doradztwa transakcyjnego i finansowego świadczone są przez Navigator Capital Advisory.

Materiał ekspercki

WYCENA SPÓŁKI

Wycena to metoda określania rzeczywistej wartości przedsiębiorstwa, która odgrywa kluczową rolę zarówno dla inwestorów, jak i dla samych firm. To dzięki niej możliwe jest podejmowanie świadomych decyzji inwestycyjnych, ocena potencjału wzrostu czy planowanie strategicznych kroków rozwoju.

Przeanalizujemy różne metody wyceny, zwracając uwagę na ich specyfikę i najlepsze zastosowania. Ponadto, podzielimy się praktycznymi przykładami i studiami przypadków, które pomogą zrozumieć, jak teoretyczne koncepcje znajdują odzwierciedlenie w realiach biznesowych.

 

KOMENTARZ rynkowy

Rynek M&A q3 2023

Listopad 2023 

 
 • Trzeci kwartał obfitował w transakcje. Mieliśmy 94 transakcje, co jest blisko historycznego rekordu. W naszym komentarzu eksperckim skupimy się na analizie najnowszych trendów oraz wyzwań, które przed nim stoją. Przyjrzymy się także wpływowi globalnych wydarzeń i zmian gospodarczych na aktywność fuzji i przejęć, aby lepiej zrozumieć, jakie możliwości i ryzyko stwarza ten fascynujący obszar biznesu.
 • Zapraszamy na rozmowę z Arturem Wilkiem – Managerem w Departamencie M&A Navigator Capital w której to odpowiemy na te pytania.
 
 
 

Rynek M&A q2 2023

Lipiec 2023 

 • Rynek fuzji i przejęć jest obecnie niezmiernie dynamicznym obszarem, który odgrywa kluczową rolę w restrukturyzacji i rozwoju firm i kształtuje krajobraz biznesowy na całym świecie.
 • W naszym komentarzu eksperckim skupimy się na analizie najnowszych trendów oraz wyzwań, które przed nim stoją. Przyjrzymy się także wpływowi globalnych wydarzeń i zmian gospodarczych na aktywność fuzji i przejęć, aby lepiej zrozumieć, jakie możliwości i ryzyko stwarza ten fascynujący obszar biznesu.
 • Zapraszamy na rozmowę z Arturem Wilkiem – Managerem w Departamencie M&A Navigator Capital w której to odpowiemy na te pytania.

Rynek M&A q1 2023

Kwiecień 2023 

 • Rynek fuzji i przejęć może ulegać zmianom w zależności od ogólnej sytuacji gospodarczej, globalnych trendów, polityki rządu, a także innych czynników zewnętrznych i wewnętrznych, które mogą mieć wpływ na decyzje dotyczące fuzji i przejęć.
 • W ostatnich miesiącach zauważyliśmy dynamiczne ożywienie w ilości transakcji przede wszystkim w sektorze IT i medycznym.
 • Zapraszamy na rozmowę z Arturem Wilkiem – Managerem w Departamencie M&A Navigator Capital w której to odpowiemy na te pytania.
 

RAPORTY/OPRACOWANIA

Rynek M&A w Polsce – Podsumowanie roku 2023

Styczeń 2024

 • We współpracy z FORDATA Virtual Data Room przygotowaliśmy raport, w którym opisujemy  rok 2023 na polskim rynku fuzji i przejęć.  Z raportu wynika, że analizowanym okresie na polskim rynku zrealizowano 𝟯𝟲𝟲 𝘁𝗿𝗮𝗻𝘀𝗮𝗸𝗰𝗷𝗶 fuzji i przejęć. To wynik większy o 𝟮𝟱 𝘁𝗿𝗮𝗻𝘀𝗮𝗸𝗰𝗷𝗶 niż suma transakcji w 2022 roku. Największą transakcją w roku 2023 było przejęcie 𝗧𝗲𝗰𝗵𝗹𝗮𝗻𝗱 𝗽𝗿𝘇𝗲𝘇 𝗧𝗲𝗻𝗰𝗲𝗻𝘁.

Rynek M&A w Polsce – Podsumowanie Q3 2023

Październik 2023 

 • We współpracy z FORDATA Virtual Data Room przygotowaliśmy raport, w którym opisujemy 3 kwartał 2023 roku na polskim rynku fuzji i przejęć. Wynika z niego, iż w III kw. 2023 roku byliśmy świadkami 94 transakcji. To o 20 więcej niż w III kw. 2022 roku i 2 mniej niż w II kw. 2023 r. Największą transakcją było przejęcie Techland przez Tencent.
 

Rynek M&A w Polsce – Podsumowanie Q2 2023

Lipiec 2023 

 • We współpracy z FORDATA Virtual Data Room przygotowaliśmy raport, w którym opisujemy 2 kwartał 2023 roku na polskim rynku fuzji i przejęć. Wynika z niego, iż w analizowanym okresie na polskim rynku zrealizowano 96 transakcji fuzji i przejęć. To o 7 więcej niż w II kw. 2022 roku i o 1 więcej niż w I kw. 2023 r. Największa transakcja było przejęcie STS Holding przez Entain CEE.

Rynek M&A w Polsce – Podsumowanie Q1 2023

Kwiecień 2023 

 • We współpracy z FORDATA Virtual Data Room przygotowaliśmy raport w którym opisujemy 1 kwartał 2023 roku na polskim rynku fuzji i przejęć. Wynika z niego, iż w analizowanym okresie na polskim rynku zrealizowano 95 transakcji fuzji i przejęć. W ujęciu branżowym, dominowały sektory Media/IT/Telecom (16%), Przemysł (15%) oraz FCMG (12%).

ul. Twarda 18
00-105 Warszawa
tel.: +48 22 630 83 33

 

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Wypełnij krótki formularz kontaktowy, abyśmy poznali Twoje potrzeby i mogli odpowiedzieć na Twoje pytania
Wysyłając formularz akceptujesz politykę prywatności https://navigatorcapital.pl/klauzula-informacyjna

Dziękujemy! Twoja wiadomość została wysłana i zostanie przekazana do odpowiedniego działu.
Skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej.

Zapisz się na newsletter

* Pole obowiązkowe