Dom Maklerski Navigator partnerem kampanii FOR BETTER DATA FLOW

Ruszyła kampania edukacyjna “For better data flow – praktykuj efektywne transakcje kapitałowe”

Kampania edukacyjna jest adresowana do wszystkich stron szeroko pojmowanego procesu transakcyjnego, od doradców transakcyjnych, przez inwestorów, po przedstawicieli spółek,  także notowanych na GPW. Ma na celu edukację rynku w zakresie dobrych praktyk, których stosowane znacznie usprawnia procesy transakcyjne.

W skład Rady weszło wielu cenionych doradców transakcyjnych, przedstawicieli kancelarii prawnych, domów maklerskich, banków i funduszy inwestycyjnych, ekspertów ds. fuzji i przejęć, emisji akcji i obligacji, restrukturyzacji, PPP i innych.

Głównym zadaniem członków Rady Programowej będzie opracowanie rekomendacji dotyczących Dobrych Praktyk Transakcyjnych, popartych ich doświadczeniem zawodowym.

Rekomendacje wypracowane przez Radę utworzą Katalog Dobrych Praktyk Transakcyjnych.

 

W skład Rady Programowej weszli:

  • Aleksandra Porębska, Partner w FORDATA, przedstawiciel inicjatora kampanii. Uznany specjalista w zakresie bezpieczeństwa informacji. Odpowiada za rekomendację dobrej praktyki w tym obszarze.
  • Bartosz Groele,  partner w kancelarii Tomasik Pakosiewicz Groele oraz wiceprezes Instytutu Allerhanda. Ekspert w zakresie restrukturyzacji i postępowania upadłościowego.
  • Dariusz Gałązka, biegły rewident i partner w międzynarodowej firmie doradczej Grant Thornton. Przygotowuje rekomendację w zakresie  audytu i Due Diligence finansowego i podatkowego.
  • Jakub Ziółek, partner w Crido Legal,  radca prawny, z bogatym doświadczeniem transakcyjnym. Przygotowuje rekomendację w zakresie  nieruchomości komercyjnych.
  • Jakub Jędrzejak, partner w kancelarii WKB Wierciński Kwieciński Baehr, radca prawny specjalizujący się w prowadzeniu transakcji M&A z udziałem funduszy private equity oraz inwestorów zagranicznych
  • Małgorzata Kuik, Partner w firmie doradczej F5 Konsulting, z kilkunastoletnim doświadczeniem na rynku M&A, we współpracy z podmiotami prywatnymi, funduszami inwestycyjnymi, grupami kapitałowymi, Skarbem Państwa lub samorządami terytorialnymi.
  • Bartosz Mysiorski , wiceprezes Fundacji Centrum PPP. Znany i ceniony specjalista w dziedzinie Partnerstwa Publiczno-Prywatnego, autor wielu analiz, opinii i publikacji z zakresu PPP. Opracowuje rekomendację w zakresie specjalizacji PPP.
  • Michał Zawisza, współzałożyciel AVALLON Sp. z o.o. – polskiej firmy zarządzającymi funduszami private  equity. Przygotuje rekomendację w zakresie lewarowane wykupy menedżerskie (LMBO).
  • Krzysztof Dziubiński, CFA, Prezes Zarządu Navigator Debt Advisory, Członek Zarządu w Domu Maklerskim Navigator SA. Przygotuje rekomendację w zakresie emisji obligacji korporacyjnych.
  • Dariusz Tenderenda, Członek Zarządu Domu Maklerskiego Navigator i Partner w Navigator Capital. Opracuje rekomendację w zakresie pozyskiwania kapitału poprzez publiczne i prywatne oferty akcji.

Zwieńczeniem prac Rady Programowej będzie Kodeks Dobrych Praktyk Transakcyjnych. Zostanie on zaprezentowany i omówiony  podczas konferencji otwartej dla rynku kapitałowego, która odbędzie się na początku października.

– Wiemy, że oprócz działań regulowanych prawem istnieją niepisane dobre praktyki, których stosowanie znacznie usprawnia współpracę stronom szeroko rozumianego procesu transakcyjnego. Uważamy, że Katalog Dobrych Praktyk Transakcyjnych będzie praktycznym drogowskazem dla rynku i tym samym pozwoli na jeszcze większą profesjonalizację branży oraz przyniesie realne korzyści każdemu z jego uczestników – powiedziała Aleksandra Porębska z Fordata.

Do aktywnego udziału inicjatorzy kampanii zapraszają także przedstawicieli spółek, którzy chcą podzielić się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi usprawnienia transakcji dzięki dobrym praktykom.

Na stronie internetowej efektywnetransakcje.pl głosując można poprzeć inicjatywę.

Inicjatorem kampanii jest firma FORDATA, pionier technologii Virtual Data Room, wspierającej realizację największych procesów transakcyjnych na rynku polskim i Europy Centralnej i Wschodniej.

Zapisz się na newsletter

* Pole obowiązkowe