Webinar: Nowe technologie w funkcjonowaniu spółek prawa handlowego | DM Navigator

W najbliższy wtorek (8 czerwca) o godz. 15:00 Dom Maklerski Navigator S.A. zaprasza na bezpłatny webinar, w którym Grzegorz Sencio, Partner w Navigator Capital Group oraz Patryk Piwowarek, Adwokat w Dom Maklerski Navigator S.A. opowiedzą między innymi o regulacjach dotyczących spółek akcyjnych i prostych spółek akcyjnych, terminach zatwierdzania sprawozdań finansowych, a także o wpływie braku otwartego rejestru akcjonariuszy na organizację Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy. W agendzie m.in.:

1. Dlaczego warto rozważyć przeprowadzenie Walnego Zgromadzenia lub Zgromadzenia Wspólników w formie zdalnej i jak je zorganizować?
2. eZgromadzenie w kontekście nowelizacji wprowadzającej elektronizację Krajowego Rejestru Sądowego.
3. Czym kierować się przy wyborze platformy do obsługi zdalnego Walnego Zgromadzenia lub Zgromadzenia Wspólników?
4. Oprogramowanie ułatwiające przeprowadzenie eZgromadzenia online.
5. Przedłużony termin na zatwierdzenie sprawozdań finansowych za 2020 r.
6. Paradygmat technologiczny oparty na rozwoju technik informacyjnych w przypadku Spółki Akcyjnej oraz Prostej Spółki Akcyjnej.
7. Brak otwartego rejestru akcjonariuszy a problem ze zwołaniem Walnego Zgromadzenia w kontekście nowego brzmienia art. 406 § 1 KSH.
8. Procedura zmiany podmiotu prowadzącego rejestr akcjonariuszy na Dom Maklerski Navigator S.A.

Prowadzący:

Grzegorz Sencio – Partner w Navigator Capital Group
Menedżer z certyfikatami PMI PMP, CIMA (Chartered Institute of Management Accountants) oraz CPP (Certified Pricing Professional), posiadający kilkanaście lat doświadczenia w zarządzaniu i nadzorowaniu zmian biznesowych w przedsiębiorstwach branż produkcyjno-usługowych w Polsce i innych krajach Europy (np. Pamapol, Libet, Rovese, PWPW, PKP Intecity, Konsalnet, PKO BP, Poczta Polska, PGE, Dalkia, T-Mobile, Polkomtel, Netia, Emitel, Ukrtelekom, Akomex, Moto-Profil) i instytucjach sektora sportowego (PZPS, PLPS, ZPRP, Totalizator, PKOl, European Gaming & Betting Association). W latach 2003-2016 pracował w Andersen Business Consulting i Deloitte, gdzie realizowane projekty pozwoliły na zdobycie bogatego i praktycznego doświadczenia w analizie strategicznej, tworzeniu biznes planów, optymalizacji procesów biznesowych, podnoszeniu efektywności procesów sprzedażowych i okołosprzedażowych.

Patryk Piwowarek – Adwokat w Domu Maklerskim Navigator S.A.
Specjalizuje się w prawie spółek oraz prawie rynku kapitałowego. Posiada blisko ośmioletnie doświadczenie w kompleksowej obsłudze prawnej spółek kapitałowych, w zakresie spraw korporacyjnych, transakcyjnych i inwestycyjnych, w tym w realizacji projektów związanych z całościową analizą prawną spółek (due diligence). Przed dołączeniem do Domu Maklerskiego Navigator przez 7 lat pracował w warszawskiej kancelarii adwokacko-radcowskiej oraz jednocześnie przez 4 lata jako prawnik wewnętrzny w spółce z branży IT. Jest Członkiem Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie.

#dematerializacja #dematerializacjaakcji #obowiazkowadematerializacja

Zapisz się na newsletter

* Pole obowiązkowe